PUSTKOWO I OKOLICE

Pustkowo położone jest na Wybrzeżu Trzebiatowskim w gminie Rewal i powiecie gryfickim. Pustkowo to wioska, która należy do nielicznych miejsc nad morzem, gdzie latem można odpocząć od zgiełku i hałasu. Jednakże, gdy ktoś ma dość tej błogiej ciszy może spacerkiem odwiedzić Pobierowo (2km), Trzęsacz (2km) lub Rewal (5km).

Zapiski dotyczące miejscowości można odszukać już w XVII w., ale jako miejscowość wypoczynkowa swoje dzieje rozpoczyna na początku XX w.

Replika krzyża z Giewontu
Miejscowość ta posiada najszerszą plażę na klifowym Wybrzeżu Rewalskim, a atutem jest możliwość ochłody w lesie sosnowym. Niewątpliwą atrakcją miejscowości są niedzielne msze Św. na dworze oraz replika Krzyża z Giewontu.

W miejscowości można skorzystać z basenu, kortu do tenisa oraz dość dobrze rozwiniętej gastronomii.

Do ciekawszych miejsc położonych od strony zachodniej należą:

Sulikowo – gdzie można zobaczyć ruiny starego dworu z folwarkiem, nowy dwór z parkiem naturalistycznym oraz resztki żaren neolitycznych.
Świerzno – gdzie mieści się jeden z najcenniejszych dworów (XVIII w.) na Pomorzu oraz ciekawy kościół ryglowy.
Stuchowo – w którym można zobaczyć pałac i park krajobrazowy.
Dalej położony Kamień Pomorski, Woliński Park Narodowy, czy też Międzyzdroje.

Do ciekawszych miejsc położonych od strony wschodniej należą:

Trzęsacz – to jedna z największych atrakcji masowej turystyki na wybrzeżu – głównie z racji ruin kościoła (XIV w.), którego północna ściana osunęła się do morza w 1901r. Po drugiej stronie drogi znajduje się zespół pałacowy z zabytkowym parkiem i mniej sławne ruiny neogotyckiego kościoła; stąd też można wyruszyć w romantyczną podróż kolejką wąskotorową.
Dreżewo – gdzie można obejrzeć pałac z XIX w. i park krajobrazowy.
Niechorze – gdzie główną atrakcją jest latarnia morska. Dalej położony Trzebiatów, Gryfice i Kołobrzeg.

MASZ PYTANIA? NAPISZ DO NAS!

4 + 15 =